Оптимізація простору - правила маленьких кухонь

Як не крути, а необхідність оптимізації простору на кухні є одним з найважливіших критеріїв при виборі меблів для її облаштування та підборі дизайну.

Погодьтеся, набагато приємніше займатися цим і вечеряти в приміщенні, яке ідеально продумано до Ваших потреб.

Варто також згадати, що часта проблема сучасних осель - як зробити маленьку кухню функціональною. Ну тобто не просто візуально її збільшити, а максимально щільно розмістити елементи меблів і полки, щоб при цьому залишилося хоч трохи місця для пересування.

А виконати реальну оптимізацію кухонного простору.

Як правило, коли говорять про необхідність зробити функціональну кухню, мають на увазі необхідність мінімізації переміщень по ній при максимально можливому зручність - щоб все було під рукою і при цьому не заважало.

Особливості вибору елементів кухонних меблів

Якщо меблі підібрані неправильно, то скільки її не переставляти, а зробити маленьку кухню функціональною і зручною навряд чи вийде. Тому від її розмірів типу потрібно поставитися дуже уважно.

Гарнітур. Функціональність кухні невеликого розміру значно поліпшується при використанні кутового гарнітура. Його можна спробувати зібрати самому з готових модулів або замовити індивідуальний варіант по ваших розмірах.

Перший варіант, звичайно ж, дешевше, але зате в другому випадку ви будете впевнені в тому, що меблі ідеально впишеться в інтер'єр і при цьому оптимізація кухонного простору буде на висоті.

Правда, кутовий гарнітур підійде тільки для квадратного приміщення (або близького за формою до квадрату).

У випадку з прямокутним приміщенням функціональність кухні може бути значно гірше через тісноту.

Кухонний стіл. По-перше, потрібно визначитися з типом і необхідністю його розміщення. Оптимізація простору на кухні дуже сильно залежить від цього моменту.

Для кухні великого і середнього розміру цілком доречно вибрати квадратний або прямокутний стіл, розміри якого найкраще підбирати за кількістю членів сім'ї.

Щоб зробити маленьку кухню функціональної, краще підійде круглий стіл (кути не заважатимуть) на 2-3 чоловік. Також можна розглянути варіанти столів-трансформерів.


Інші елементи на зразок барной стійки, підвісних ящиків і холодильника можна розміщувати на кухні, виходячи з наявності вільного простору, яке залишиться після установки основного гарнітура і столу.

Оптимізація кухонного простору по зонам

Як правило, будь-яка кухня складається з відмінних по функціональності зонам, які можуть використовуватися частіше або рідше по відношенню один до одного.

Суттєвого підвищення рівня функціональності кухні можна домогтися, якщо розділити її на 5 стандартних зон:

 

І ще один невеликий секрет, який допоможе зробити функціональну кухню - в залежності від того, правша ви чи лівша, перераховані зони розташовуються за годинниковою стрілкою або ж проти неї.

Виходячи з розмірів і форми приміщення, наявності столу і холодильника, а також розташування дверних прорізів, максимально можлива функціональність досягається шляхом розміщення зон за такими схемами:

 

 

Дотримуючись цих порад, зробити функціональну кухню не складе особливих труднощів.

Правильна оптимізація кухонного простору є ключем до комфортного приготування їжі і виконання інших пов'язаних з цим процесом процедур (прийом їжі, миття посуду і т. П.).

Тому до її попередньому плануванню варто поставитися з особливою увагою.

Закрити
Закрити

Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.

Закрити

Дякуємо, що обираєте нас :)

Закрити

Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.