Як створити кухню в стилі лофт

 

Дизайн кухні в стилі лофт

Давно минули ті часи, коли ванна, кухня і вітальня в стилі лофт були цілком звичайним явищем, ніяким чином не пов'язаним з дизайном інтер'єру. Та що вже говорити - навіть спальні і ті бували в стилі лофт.

Ось тільки тоді ніхто і не підозрював, що живе в модних інтер'єрах - адже таке облаштування житла вважалося просто мінімально прийнятним варіантом для людей небагатих, які не могли собі дозволити вишукані апартаменти. Стосувалося це в основному американців, які не могли роздобути нормальне житло в 30-40-х роках минулого століття.

Для тих, хто не в курсі, спочатку лофт - це напрямок в дизайні, що грунтується на переобладнанні горищних і промислових приміщень в житловий простір, майстерні або офіси. При цьому на увазі залишалися деякі елементи (труби, неоштукатурені цегляні стіни і т. П.), Що нагадують про попередньому призначенні приміщення.

Тепер же в тренді формування цього стилю і в звичайних будинках, де прибираються перегородки між кімнатами і спеціально додаються необхідні для імітації тієї самої атмосфери складові інтер'єру. Особливо популярно оформлення кухні та вітальні в стилі лофт, які за фактом розміщуються в одному і тому ж приміщенні. 


 Ну що ж, давайте розбиратися, чому цей дизайнерський хід став такий популярний і як його впровадити в своєму будинку, зокрема на кухні.

Особливості дизайну кухні в лофт стилі

Як ви вже зрозуміли спочатку кухня і вітальня в стилі лофт дозволяли заощадити на обробних матеріалах. При наявності приміщення, в якому підлогу, стіни і стеля були в жахливому стані, вибір для спальні, вітальні і кухні стилю лофт був оптимальним варіантом, з точки зору розміру витрат на ремонт.

Адже необхідна основа вже була. Залишалося лише провести ретельне прибирання, де потрібно підфарбувати і додати приміщенню більш-менш житловий вигляд, додавши в нього меблі.

Якщо ж подібного «вихідного матеріалу» в наявності немає і дизайн всього житла (або окремо кухні) в лофт стилі потрібно зробити в звичайному будинку, це буде трохи важче і затратним. 

Для початку, щоб знати в якому напрямку працювати, варто ознайомитися з основними моментами, характерними для цього стилю:

Максимально можливу кількість відкритого простору без стін і перегородок (для умовної розбивки на зони використовується меблі і підпірні стовпи).

Мінімум аксесуарів і побутових приладів є класичним підходом. Але сучасні відгалуження з ухилом в індустріальний стиль припускають зворотний підхід - футуристичного виду побутова техніка розміщується поруч з хромованими поверхнями, старовинними меблями і дерев'яними кухонними гарнітурами.

Дерев'яні або бетонні підлоги, погано-оброблене дерево, «голі» цегляні стіни або хоча б оздоблення, їх імітує (якщо без «цегли», то бажано хоча б пофарбувати одну / дві стіни в «бруднуватий» колір).

Великі віконні прорізи, бажано без штор і фіранок. В крайньому випадку - ролети або жалюзі.

Високі стелі, під якими розташовані відкриті для ока всілякі балки, труби, проводка, вентиляційні короби, різні металеві конструкції.

Вітається наявність декількох джерел освітлення (крім вікон). Для цього можна використовувати як люстри, так і нестандартні освітлювальні прилади на зразок прожекторів.

Що стосується кольорової палітри кухні і вітальні в стилі лофт, то тут досить широка свобода дій. Рекомендуються бежеві, коричневі, сірі та білі тони, але по факту все залежить від вашої фантазії і, можливо, розмірів приміщень (може знадобитися візуальне розширення або ж створення атмосфери затишку в разі зайвого простору).

Зазвичай кухня в стилі лофт (фото з прикладом нижче) є частиною просторої квартири-студії. Хоча бувають і виключення, оскільки просторе житло далеко не всім по кишені, а вишукані смаки можуть проявлятися у всіх без винятку.

Власникам малогабаритних жител, які хочуть кухню в стилі лофт варто розглянути варіанти з об'єднанням кухонного приміщення з балконом / лоджією або ж заняттям частини вітальні.

 Меблі в інтер'єрі кухні в стилі лофт

Так як у меблів в цьому випадку відразу дві ролі - забезпечити приміщенню житловий вигляд і розділити його на зони - до її вибору також слід поставитися, враховуючи загальноприйняті дизайнерські рекомендації:

Меблі повинні по можливості поєднувати функціональність і лаконічність. Може нагадувати офісну - чим простіше, тим краще. Виняток становить все частіше з'являється в лофт-інтер'єрах барна стійка з відповідними високими стільцями / табуретками.

Стільниці зі скла, стелажі і полиці з дерева і металу відмінно доповнюють дизайн кухні в стилі лофт.

Вміст шаф і полиць з посудом і кухонним аксесуарами повинно бути на виду.

Старовинні, раритетні та просто грубі сільські табурети, тумби та стільці можуть бути як заміною офісного або індустріального стилю, так і контрастним доповненням, який вельми цікаво виглядає в даному інтер'єрі.

Ідеальним варіантом для кухонного гарнітура буде так зване зонування простору за типом «острів», при якому він розміщується окремо стоять блоками і може використовувати для візуального поділу кухні і вітальні. 

Декорування інтер'єру кухні в стилі лофт

В принципі, в цьому питанні ви впору можете дати волю своїй фантазії. Але кілька рекомендацій все ж є.

Отже, в дизайні кухні в лофт стилі добре виглядатимуть:

Описані на цій сторінці принципи є основою для створення інтер'єру кухні і вітальні в стилі лофт, але свої ідеї ви також можете використовувати. Адже основний принцип лофт-стилю - це унікальність і неповторність дизайну.

 

Закрити
Закрити

Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.

Закрити

Дякуємо, що обираєте нас :)

Закрити

Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер.