Дерев'яні меблі. Що варто знати про них?

При покупці дерев'яних меблів варто знати матеріал, з якого вони виготовлені, зсередини. Важливо зрозуміти, які характерні риси цієї благородної сировини, а також вивчити основні принципи догляду за ним. Сьогодні ви дізнаєтеся не тільки про природні властивості деревини, але і про відмінності між цільною та клеєною деревиною, а також про те, як, дотримуючись кількох простих правил, можна забезпечити своїм дерев'яним меблям відмінний стан і довговічність.

Дерево у вашому будинку – природна унікальність

Наявність дерев'яних меблів у будинку - це своєрідна відмінність. Їх незаперечною перевагою є унікальність, тому наші інтер'єри завжди будуть оригінальними та акцентованими. Дуже важко знайти ідентичний шматок дерева. Навіть дуже схожі предмети дерев'яних меблів відрізнятимуться один від одного, і в цьому їхня головна перевага! Крім унікального дизайну, дерев'яні меблі відрізняють блиск. Його інтенсивність залежатиме від кількох важливих факторів, таких як порода деревини, гладкість, твердість, тип перерізу деревини або спосіб її обробки. Важливо пам'ятати, що натуральне дерево немає яскраво вираженого блиску. Багато залежить від його виду - хвойні та м'які листяні породи мають слабший блиск, ніж тверді листяні породи. Змінити блиск деревини можна, але тільки до певної міри. Допомогти може обробка під час обробки меблів, наприклад вирівнювання, лакування або покриття воском. Однак повністю прибрати глянець неможливо.

Особливістю, яка, безперечно, робить деревину унікальною, є її колір. Те, якого кольору вона буде, залежить від багатьох факторів. Серед них – спосіб падіння сонячного світла, малюнок зерна або природне коричневе знебарвлення, яке з'являється на ньому. Важливо також пам'ятати, що деревина має різну щільність, що також зрештою впливає на її колір. Якщо ви зацікавлені в придбанні дерев'яних меблів для складання своєрідного комплекту, варто зробити це за один раз - через деякий час одна і та ж деревина, з однієї колекції, може відрізнятися забарвленням.

Дерев'яні меблі - масив чи клеєна деревина?

Клеєний брус - один з матеріалів, що найчастіше використовуються для виготовлення дерев'яних меблів. Це не що інше, як меблеві щити, які виготовляються шляхом склеювання шматків цільної деревини. Він може бути зроблений декількома способами. Його можна з'єднати за допомогою преса або спеціальних затискачів. Варто пам'ятати, що меблі з клеєної деревини відрізняються більшою міцністю, ніж щит із цільного шматка дерева, а це означає, що вони не скриплять навіть після тривалого використання, мають більшу стійкість до вологи, не тріскають і не гнеться. Невипадково сьогодні, купуючи меблі з клеєного бруса, ви можете зустріти термін "меблі з масиву дерева".