Досить давно і достеменно відомо, що колірна гамма інтер'єру приміщення має здатність впливати на емоційний стан перебувають в ньому людей.
Тому дуже важливо знати основні правила, як поєднувати кольори в інтер'єрі, щоб їх вплив було виключно позитивним, створюючи при цьому необхідну для кожної оселі атмосферу затишку і комфорту.
При підборі кольорів для інтер'єру потрібно враховувати, що всі вони поділяються на три основні категорії:
Так само як і меблі, поєднувані кольори слід підбирати, виходячи з призначення кімнат. Наприклад, для дитячої кімнати малюка доречніше підбирати м'які тони, які заспокоюють (бірюзовий або блідо-рожевий).
Коли дитина трохи підросте, колірну гамму можна змістити в жовтий спектр, що буде сприяти підвищенню його творчого потенціалу.
Те ж саме стосується і інших приміщень - якщо не знати, які кольори поєднувати в інтер'єрі, можна зробити проведення часу в них абсолютно некомфортним.
Ще один момент - розмір приміщень. Невеликі кімнати можна візуально збільшити, використовуючи світлі холодні тони. Просторі ж приміщення при такій колірній гамі будуть здаватися незатишними, тому для них потрібно вибирати більш теплі відтінки.
Однотонні приміщення можуть бути досить нудним рішенням, тому більш правильно поєднувати кольори в інтер'єрі так, щоб дотримувався принцип контрастів: вибирається один основний колір для приміщення і кілька тональних варіацій.
Наприклад, основний - мідно-червоний, допоміжні - жовтий, помаранчевий і гірчичний.
Інший, більш сміливий варіант - гра контрастів. Можна цілком успішно поєднувати кольори в інтер'єрі (фото з прикладом нижче) навіть якщо вони є антиподами один одного.
Чорно-біла, червоно-зелена, бузково-лаймовим атмосфера для, наприклад, вітальні можуть бути дуже вдалими варіантами.
Експериментувати також ніхто не забороняє. Головне - пам'ятати про принципи сумісності кольорів (таблиця нижче).
Так, наприклад, світлі холодні відтінки погано «уживаються» з темними теплими (блакитний і бордовий). Зворотний принцип також працює - темні холодні «не дружать» зі світлими теплими відтінками (синій і жовтий).
Властивості окремих кольорів Як ми вже згадували, деякі відтінки можуть досить сильно впливати на психіку людини. Тому вибираючи, які кольори поєднувати в інтер'єрі, потрібно знати, що з себе представляють хоча б основні з них:
Жовтий і помаранчевий - кольори сонця і тепла. Дозволяють створити теплу затишну атмосферу. Часто елементи цих кольорів використовуються на кухні, щоб "смачніше було їсти".
Червоний - колір агресії, впевненості і дії. Невелике його присутність підвищує рівень активності людини, а ось перенасичення - дратує і стомлює психіку.
Синій і блакитний - холодний колір спокою. Добре підійде для робочого кабінету або для дитячої кімнати гіперактивного дитини. Кухню краще не оформляти в синьому, інакше вона може втратити свій затишок.
Зелений - колір життя, природи і молодості. Мозок розвантажується і відпочиває при вигляді натуральних відтінків зеленого. Добре поєднується з іншими теплими кольорами, наприклад, жовтим або помаранчевим.
Білий - колір спокою і безтурботності, і в той же час - порожнечі і самотності. Чим більше білого в інтер'єрі, тим вільніше здається простір. Але не забудьте розбавити білу кімнату кольоровими елементами.
Найкраще вибирати кольору, зустрічаються в природі, натуральні і приємні для ока.
Тоді вам завжди буде приємно повертатися додому і там відпочивати. Подивіться кілька натуральних прикладів колірних схем, які можна використовувати для створення інтер'єру.
Палітри спокійних і теплих кольорів, які ідеально підійдуть для оформлення умиротвореною спальні або кухні.
Квіткові свіжі відтінки. Відмінно підходять для оформлення кухні, дитячої або вітальні.
Любителям більш насичених кольорів підходять такі гами:
А ось кольори для тих, хто любить приглушені благородні відтінки:
І ще трохи ніжних сіро-рожевих поєднань кольорів:
А ось і яскраві фарби природи - синій, смарагдовий і фуксія.
Поєднань кольорів може бути величезна кількість, їх складно помістити в одну статтю. Якщо Ви не знайшли ті відтінки, які хочете використовувати в інтер'єрі, пишіть нам, ми підберемо ідеальне поєднання.
1) Ретро - заснований на тому, що меблі і поєднувані з нею кольору інтер'єру вибираються яскравих тонів, що контрастують один з одним: червоний з білим і чорним, зелений з рожевим, синій з помаранчевим.
2) Модерн - в якості основних вибираються золотисті, срібні, гірчичні, болотно-зелені і інші незвичайні відтінки.
3) Класик - характеризується переважанням приглушених світлих і пастельних тонів (жовтий, світло-зелений, блакитний).
4) Мінімалізм - строгий інтер'єр, побудований на базі світлої колірної гами, злегка розведеної коричневими, сірими і чорними відтінками.
5) Еко стиль - переважання світлих природних тонів: білий, блакитний, салатовий, оливковий, світло-бежевий.
6) Азіатський - бежеві та коричневі відтінки, доповнені елементами інтер'єру з натуральних матеріалів.
Якщо навчитися правильно поєднувати кольори в інтер'єрі, можна домогтися не тільки формування атмосфери затишку, а й відкоригувати просторовий вплив: будь-яке приміщення легко візуально збільшується або зменшується при правильній комбінації кольорів.
Крім того, вдало обрана меблі і поєднувані кольори в дизайні приміщень завжди створять у гостей думку, що господаря вдома має відмінний смак і почуття стилю.