Дизайн кухні - прості правила

Кухня - це приміщення, яке вимагає поєднання виняткової естетики, великої функціональності та залишення вільного корисного простору. Тому облаштування кухні - це, на перший погляд, складна частина оздоблення квартири. Однак сучасні рішення дозволяють легко облаштувати цю кімнату так, щоб вона відповідала всім необхідним критеріям.

Деякі люди проводять багато часу на кухні. Це не тільки місце для приготування їжі, але також служить їдальнею, повсякденною кімнатою і... кімнатою для гостей. Кількість техніки, яку необхідно розмістити на кухні, також величезна - холодильник, посудомийна машина, мийка, духовка, плита - список можна продовжувати і продовжувати. Кухня також має відповідати своєму призначенню. У ній має бути місце для приготування їжі, тому в ідеалі вона має бути оснащена великою робочою поверхнею.

Перераховані вище вимоги означають, що проектування кухні вимагає роботи. Кожен, хто хоча б раз стикався із завданням облаштування невеликих інтер'єрів, знає, як важко розмістити всі необхідні меблі та залишити достатньо вільного простору. На жаль, не у всіх є велика кухня. Це особливо помітно в багатоквартирних будинках. Великопанельні будівлі передбачають приміщення для приготування їжі, площа якого іноді не перевищує 6-8 квадратних метрів!

Облаштування невеликих інтер'єрів для кухонь також відноситься і до міні-кухонь. Вони мають бути функціональними і гармонійно вписуватися в інтер'єр вітальні. Як же правильно підійти до цього питання? Що насправді означає дизайн кухні?

Кухня в багатоквартирному будинку

Молоді мешканці квартир, орендарі орендованих квартир категорії "М" і студенти часто стикаються з проблемою облаштування кухні в блоці зі збірних конструкцій. Таке приміщення відкриває масу можливостей, але й має певні обмеження, пов'язані з особливостями будівлі.

Перш за все, вона підлягає контролю. Вона має бути належним чином провітрена і вентильована. Лічильники води мають бути в доступному і читабельному місці. Вентиляційна шахта не може бути нічим загороджена, а витяжка не може мати вентилятора, що нагнітає повітря всередину. Якщо на кухні є радіатор, його буде важко прибрати (багато кооперативів не погоджуються на такі зміни). Плита також необхідна, оскільки потік газу має бути вільним.

Однак ці обмеження не створюють великих перешкод при облаштуванні приміщення. З розмірами справа йде зовсім інакше. Кухня в багатоквартирному будинку зазвичай дуже маленька. Ця частина квартири була пристосована для приготування їжі і ні для чого іншого. Іноді вона має тісну форму, ще більш обмежену вставленим у неї димоходом. Це не змінює того факту, що мільйони мешканців прекрасно себе почувають. Облаштування кухні в багатоквартирному будинку вимагає фантазії і правильного підходу до приміщення. Від нього не можна вимагати, щоб воно було їдальнею, залом очікування і місцем приготування їжі в одному приміщенні.

Дизайн кухні - прості рішення

Який вигляд має мати кухня у великому блоці перекриттів? Перегородка має розташовуватися на одній або двох стінах (включно з тією, що під вікном). Одна сторона має залишатися порожньою або використовуватися як куточок для гостей.  Не обов'язково відразу ж ставити там стіл. Хорошим рішенням буде підвісна стільниця і два висувних табурети. Його можна опускати у зручний час. Світлі відтінки стін і меблів, близькі до білого, посилюватимуть світло.

Дуже маленька кухня в багатоквартирному будинку не обов'язково повинна мати стіл - замість цього варто встановити більше шаф і додаткову стільницю. Гості можуть бути прийняті у вітальні. Повністю закрита кухня дасть змогу заховати техніку всередині, а весь простір здаватиметься просторішим і затишнішим. Подумайте про встановлення точкового освітлення (або підвісної стелі) для поліпшення атмосфери.

Витяжка на кухні - біля стіни чи на стелі?

Облаштування маленької кухні в багатоквартирному будинку також має на увазі вибір відповідної витяжки та плити. І ось у чому річ: правильна вентиляція вимагає першого! Однак його не потрібно кріпити до стіни. На ринку з'являється все більше рішень, що дають змогу встановити витяжку... на стелі. Варто також мати на увазі, що дуже маленька кухня в блоці не обов'язково має бути дуже низькою. Тому подумайте про встановлення кухонних шаф до самої стелі. Такі стінки кухонних меблів модні й не займуть багато корисного простору.

Прибудови на кухні у великому блоці перекриттів

Настав час аксесуарів і завершальних штрихів. Кухня у великому блоці з плит також може бути привабливою і сучасною. Вибір плитки на підлогу і стіни дуже важливий. Малюнок підлоги має гармоніювати з передпокоєм - ви також можете подумати про встановлення однакових підлог у двох кімнатах. Звісно, обов'язковою умовою є відсутність дверей, що розділяють кухню і передпокій. Коли йдеться про стіни, не соромтеся. У моді імітація дерева. Він матиме гарний вигляд у сільському стилі. Білі меблі з класичними круглими ручками, великий світильник у центрі та кутовий стіл. Трави в горщиках також будуть виглядати зі смаком - їх не тільки можна використовувати в кулінарії, вони ще й зігріють приміщення.

Як щодо меблів за індивідуальним замовленням?

Облаштування кухні в багатоквартирному будинку може бути полегшено за допомогою меблів, виготовлених на замовлення. Це рішення для вибагливих і розбірливих людей, які не можуть знайти досить практичну й елегантну фурнітуру в мережевих магазинах. Це також виявляється способом заощадити гроші. Рахунок від столяра іноді менший, ніж за адаптацію меблів з мережевого магазину до маленької кімнати. Тому кухня в багатоквартирному будинку не обов'язково має бути нудною та однаковою. Основою є уявлення і знання специфіки місця.

Вітальня з кухонним куточком - переваги та недоліки

Як у нових багатоквартирних будинках, так і в окремо розташованих і двоквартирних будинках, кухня з вітальнею є дедалі поширенішим рішенням. Це величезна кімната, що поєднує в собі дві функції. Зона приготування їжі не відокремлена стіною і може бути розмежована технікою, іншою підлогою або островом посередині.

У поєднанні кухні з їдальнею немає нічого нового - вже перші мешканці великих панельних багатоповерхівок зносили перегородки, щоб з'єднати ці два простори. Однак кухня з вітальнею - це більш відкритий простір, вільний від обмежень, що також пов'язано з деякими незручностями. Перш ніж зважитися на облаштування такої кімнати, важливо розглянути як переваги, так і недоліки.

Переваги кухні з вітальнею

Давайте почнемо з переваг. Найбільша з них - це простір. Поєднання кухні з вітальнею означає, що вам не доведеться обмежувати свою фантазію і простір. Це рішення використовується в невеликих квартирах, оскільки оптично збільшує їхній простір. Це дає кухні додаткове освітлення і вентиляцію. Великий розмір також означає, що ви можете не обмежувати себе у виборі аксесуарів.

Великі витяжки, великі стільці, великі лампи - кухня в блоці не запропонує таких привабливих можливостей. У вас може виникнути спокуса встановити великі шафи і велику робочу поверхню для приготування їжі. Немає необхідності встановлювати стіл для приймання їжі на місці, оскільки його буде встановлено далі. Поєднання кухні з вітальнею також дає можливість заощадити місце в інших кімнатах, наприклад, перенісши пральну машину з ванної кімнати.

Кухня з вітальнею - це ще й чудовий спосіб провести час із близькими - легше готувати їжу разом і їсти її всією сім'єю. Навіть дивитися кулінарні програми стане набагато простіше. Це рішення також стане в пригоді людям, які ведуть активне соціальне життя. Вечірка на кухні та у вітальні одночасно? Це можливо.

Кухня з островом та інші способи облаштування

Облаштування кухні ставить перед дизайнером безліч завдань, але сучасні рішення дозволяють використовувати цікаві архітектурні та функціональні вироби. Так якою ж має бути сучасна і практична кухня?

Меблі мають відповідати потребам користувача. Не варто купувати їх тільки тому, що вони красиві. Жодне приміщення в будинку не має бути таким ергономічним. Деякі області, на жаль, обмежені своїми параметрами. Кухня з вікном, що займає майже всю стіну, може бути дуже складною для встановлення вбудованої шафи з мережевого магазину. Ось тут-то і приходить рішення: кухня за індивідуальним замовленням.

Кухня за індивідуальним замовленням